alt-desktop

Champagne brunch V Zátiší

28.02.2024

Doba čtení: 5 min

Máme pro vás další tip kam na brunch v Praze. S březnem zahajuje restaurace V Zátiší nedělní brunche. Hlavní roli hraje oblíbený Wellington v různých úpravách a Champagne R&L Legras.

Tuto neděli, 3. března se otevírá sezona brunchů v restauraci V Zátiší. A jako vždy představuje známý koncept inovativním způsobem.

Brunch vnímáme jako příjemné pozvolné stolování s rodinou či přáteli, kdy můžete ochutnat různé pokrmy a zároveň se plně věnovat své společnosti. Jídla proto podáváme servírovaná doprostřed stolu, aby si každý mohl dát to, na co má právě chuť. Menu sestavil šéfkuchař Marek Šáda ze tří předkrmů, dvou hlavních chodů a dvou dezertů a každý týden ho mění podle sezonních surovin. Hvězdou menu je hosty oblíbený Wellington v různých úpravách,“ prozrazuje Barbora Kuziová, manažerka restaurace V Zátiší. Hovězí Wellington se vždy okamžitě stává volbou číslo 1, když se objeví na menu, a proto ho Marek Šáda zařadil i na brunche.

 


Champagne brunch menu 3. 3. 2024

Předkrmy
Pečená řepa, kozí gervais, rukola, pomeranč, pistácie
Topinamburový krém, petrželový olej, chips
Foie gras pěna, brioška, marakujový kaviár
 
Hlavní chody
Pstruh lososovitý, kedlubna, špek, libečková omáčka
Telecí Wellington, bramborové pyré, žampiony, houbová omáčka
 
Dezerty
Hruškový tarte tatin, vanilková zmrzlina
Krupicová kaše, horká čokoláda
 
Cena 1 595 Kč / osoba zahrnuje menu, půl láhve Champagne R&L Legras, neomezené pivo a nealkoholické nápoje. Výborné pokrmy doprovodí Champagne R&L Legras Grand Cru Blanc de Blanc, oblíbené champagne Sanjiva Suriho, majitele Zátiší Group. V roce 1808 vysadil Honoré Legras vinice v oblasti Côte des Blancs, na jihu od Epernay, a dnes má rodinné vinařství ty nejlepší Grand Cru polohy. Zlatavá barva a intenzivní perlení champagne dává tušit plnou, výjimečnou chuť 100% Chardonnay. Každý doušek umocní kouzlo krásné chvíle.
 
Šampaňské okouzlilo hosty už na Zimním festivalu. „Champagne téma našich brunchů jsme vybrali právě proto, že si naši hosté zamilovali Zimní i Letní festival. Po dlouhé covidové pauze jsme si přáli otevřít restauraci každý den a napadlo nás, že nedělní brunch s oblíbeným champagne by mohl hosty nadchnout,“ usmívá se Bára Kuziová. 

V Zátiší si tak užijete poklidnou atmosféru nedělního oběda bez námahy a chystání. Jen pozvěte rodinu či přátele.


Rezervovat stůl

Chci si vychutnat neděli V Zátiší

Servírovaný brunch podáváme každou neděli od 11:30 do 15 hodin. Cena 1 595 Kč/osoba. Rezervaci doporučujeme nejpozději na 13:30, ať si stihnete menu v klidu vychutnat.

Členové Zátiší Clubu mají 10% slevu.

Rezervovat stůl 

Podobné články

Víkendový brunch s koktejlem nebo rovnou šampaňským

Kateřina Hýlová , 13.03.2024

Brunch je přesně ten typ jídla, který do sebe schová všechno od perfektních vajíček po několikachodové menu. A upřímně, víkendový brunch milujeme snad všichni a dokážeme na něm strávit hodiny. K tomu mimosa nebo šampaňské a o povedený víkendový zážitek je postaráno.

Top místa pro Valentýnskou večeři ve městě i na zámku

Kateřina Hýlová , 29.01.2024

Pokud patříte mezi fanoušky svátku zamilovaných, je valentýnský večer skvělou příležitostí, jak si užít skvělé jídlo, pití a nechat se opít romantickou atmosférou. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které by se mohly hodit.

Víkend plný chutí a emocí

Kristina Zábrodská , 25.01.2024

Nestihli jste Souboj na talíři live v O2 Universum? Nevadí, naši šéfkuchaři se s vámi podělí o své dojmy.