alt-desktop

Doba čtení: 4 min

Ať už patříte mezi ranní ptáčata, nebo preferujete pozdější vstávání, určitě oceníte snídani, kterou za vás připraví někdo jiný.

Podle mě není totiž nic lepšího, než začít den skvělým jídlem. Vybrali jsme pár tipů, kam sami rádi chodíme a kde to podle nás stojí za to.


Krémová míchaná vajíčka nebo omelety patří mezi jasné snídaňové klasiky

Ale není jednoduché je udělat správně, nikdo nechceme přesušená vejce. Naštěstí už je z čeho vybírat.
Skvěle je umí v Osadě, kterou najdete v jednom z holešovických vnitrobloků. Kromě míchaných vajíček na menu bývá skvělá fermentovaná kaše nebo domácí granola a výběrová káva z liberecké pražírny Nordbeans.
Pražírna Doubleshot je zase doma ve vršovickém Kro, kde do krémových míchaných vajíček přidávají crème fraîche. Vajíčka ale nejsou jediným lákadlem na menu, ochutnejte i zapečený sendvič Kro Monsieur nebo sladkou rýžovou kaši s jablky a mandlovým máslem. A domů si nezapomeňte odnést něco z jejich super pečiva. 
Trošku netradiční pojetí míchaných vajíček mívají v karlínské Etapě, nápaditém vegetariánském bistru, kde vám maso rozhodně chybět nebude. Aktuálně je připravují se sýrem Ravelin, sušenými meruňkami a omáčkou z dýňových semínek a pečené dýně. Na tuhle karlínskou perlu se stojí často fronty, nejen díky nápaditému menu, ale i díky atmosféře, ze které se vám nebude chtít odcházet.
Francouzskou omeletu nebo toast umí skvěle ve vinohradském Gram, novém přírůstku pražské gastroscény, za kterým stojí stejná parta jako třeba za Vnitroblockem nebo Kavárnou, co hledá jméno. Je to i jedno z mála míst, kde podávají tradiční anglickou snídani se vším všudy a když to ráno nestihnete, můžete si ji dát celý den.
Omeleta s čedarem je i nejoblíbenějším snídaňovým jídlem v bistru Bjukitchen. Jednou z původních myšlenek bylo bistro postavit jen na různých druzích kaše, takže jich tady najdete taky několik, zpravidla jen s pár surovinami, nic přeplácaného. Ze sladkých je to ovesná se skořicovou drobenkou a hnědým máslem nebo s pečenými citrusy v rumu s pistáciemi, z těch slaných jednoduchá se solí a šlehaným máslem nebo třeba pepřová s pecorinem.


Almě pojali snídaně trošku jinak a vy si ji můžete poskládat sami. Jejich DIY snídaně tak bude mít všechno, co máte rádi. Super chleba ze sesterské pekárny Kro, perfektně uvařené vajíčko naměkko, vajíčkova pomazánka, paštika s třešňovým želé, to je jen pár příkladů. A pokud se vám po ránu nechce přemýšlet, sáhněte po tureckých vejcích nebo některém ze sendvičů.
Brunch

Pokud si chcete užít spíš brunch, vyzkoušejte bistra Karel nebo Monk. Bistro Karel najdete v zahradách trojského zámku a na snídaňovém menu mají třeba jogurt se ztracenými vejci, bylinkovým pestem, fermentovaným citronem a pistáciemi. Nechybí ale ani klasiky v podobě míchaných vajíček nebo párků. Monk nedávno otevřel svou druhou pobočku a nechybí jejich vyhlášený avo toast, vejce Benedikt nebo třeba luxusní lívance s borůvkovou omáčkou. A pokud si budete chtít užít přímo snídaňovou degustaci, tím pravým místem je Bockem. Tříchodová snídaně se signature vejci Benedikt a exkluzivní krupicovou kaší, kterou milují i její zatvrzelí odpůrci.
Případně  si v klidu vychutnejte 9 chodů v Mlýnci a nechte o sebe pečovat. Brunche zahrnují také Prosecco, červené a bílé víno a podávají se každý víkend. Od března připravují brunchovou novinku také v restauraci V Zátiší a na tu se už moc těšíme!
 


A věděli jste, že můžete vyrazit i do některých z našich kantýn Fresh & Tasty?


Většinou se jedná o uzavřené firemní prostory, ale najde se pár výjimek, kde si můžete dát míchaná vajíčka, anglickou snídani, palačinky nebo si vybrat ze snídaňových bufetů. Zamiřte do Vision Cafe v Holešovicích, Aspira Cafe v Nových Butovicích, Cube bistra na Chodově nebo do City Canteen na Pankráci. Během února na vás navíc čeká ve vybraných provozovnách sleva 15 % na teplé snídaně.
 Celý článek

Jak na chutnou a vyváženou snídani?

Tři nutriční terapeutky Ne hladu se vydaly do čtyřech kancelářských budov, kde Fresh Tasty & by Zátiší Group poskytuje snídaně a otestovaly pro vás ty nejvyváženější volby.

Celý článek

Podobné články

Kam na pracovní oběd v centru Prahy

Kateřina Hýlová , 23.05.2024

Business lunch je specifická disciplína. Je to příležitost setkat se s obchodním partnerem nebo klientem v příjemném a klidném prostředí, ideálně při několika chodech a možná i se skleničkou dobrého vína.

Tip na výlet: Café Restaurant Václav

Kristina Zabrodská , 24.04.2024

Prohlídku historických aut ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi spojte s obědem nebo kávou v Café Restaurant Václav, které také patří do Zátiší Group.

Jak školní kantýny Fresh & Tasty bojují proti plýtvání jídlem

Kristina Zabrodská , 15.03.2024

Školní kantýny Fresh & Tasty přinášejí inovativní řešení proti plýtvání potravinami tím, že umožňují dětem samy rozhodovat o tom, co a kolik si naloží na talíř. Tento přístup nejen zmenšuje množství nedojedeného jídla, ale také vzdělává děti v oblasti udržitelnosti a zdravého stravování.