alt-desktop

Léto plné chutí v restauraci V Zátiší

24.06.2024

Doba čtení: 10 min

Užijte si prázdniny v restauraci V Zátiší! Těšte se na letní festival s lahví Champagne R&L Legras a nedělní brunche s koktejly od Marcela Jinocha. Skvělé jídlo, osvěžující nápoje a úžasná atmosféra na vás čekají!

I když jste v práci, můžete se cítit jako na dovolené. Zastavte se v restauraci V Zátiší na oběd nebo na večeři. Od 1. července do 1. září zde probíhá Letní festival s Champagne R&L Legras. Každý den si tak můžete vychutnat speciální tříchodové menu s francouzským šampaňským. V neděli se krásně vyspěte a užijte si unikátní brunch s koktejly od Marcela Jinocha.


Letní champagne festivalSezonní tříchodové menu do horkých dní slavilo úspěch už loni v létě, letos na něj navázal Letní Champagne Festival. Vybrat si můžete ze dvou předkrmů a dvou hlavních chodů.

Šéfkuchař Marek Šáda připravil variaci na oblíbený salát caprese. Místo mozzarelly použil krémový italský sýr stracciatella z Bari a doplnil ho barevnými rajčaty a osvěžujícím bazalkovým sorbetem. Cantaloupe meloun podává překvapivě s lososovým tatarákem a koprovou majonézou. V hlavním chodu září filet z pražmy královské s bezovými kapary, naloženými nerozvitými poupaty bezu. Jemnou chuť kuřecího prsa zvýrazňuje černý česnek a sezonní houby. Příliš zemité tóny mírní holandská omáčka a domácí těstoviny. Na závěr nechybí marinované jahody, které se tak báječně hodí k bublinkám.

Tříchodové menu doplňuje champagne R&L Legras, nejoblíbenější champagne Sanjiva Suriho. Při příležitosti 33. výročí restaurace V Zátiší se o něj toužil podělit s hosty.

„Marek Šáda sestavil menu, které se neomrzí celé léto. Nicméně možná naše hosty překvapíme v srpnu pár obměnami,“ usmívá se Barbora Kuziová, manažerka restaurace V Zátiší.

 


Zobrazit menu

Letní festivalové menu nabízíme od pondělí 1. července do neděle 1. září 2024.

1 595 Kč za osobu zahrnuje tříchodové menu, vodu a do dvojice lahev Champagne R&L Legras Grand Cru Blanc de Blancs.

Zobrazit menu

Nedělní brunch s koktejly
 Pravou letní atmosféru vykouzlí osvěžující míchané drinky. Vedle stávajících klasik si V Zátiší můžete připít i zbrusu novými koktejly od barmana Marcela Jinocha, který je vymyslel pro POP UP, nejmladší sesterský podnik v Karlíně. Pokud to máte do POP UPu daleko, nebo dáváte přednost elegantnímu a klidnějšímu prostředí V Zátiší, míchané skvosty od Marcela si můžete užít každou neděli. Doprovází totiž jednotlivé chody na nedělním brunchi po celé léto. Začnete ginovým Golden Bergamot Negroni, k rybě následuje nečekané průzračná Clarified Piña Colada. Hlavní chod rozzáří Smoked Cilantro Margarita a k dezertu se podává Manhattan na bázi whisky.

„Menu se každou neděli mění. V hlavní roli zůstává náš proslulý Wellington z hovězí nebo telecí svíčkové, kterého však také variujeme. Nechybí čerstvé ryby a dezerty z lokálních surovin. Jednotlivé chody vznikají podle aktuální sezony. Zajedeme za našimi farmáři do holešovické Haly 22 a když vidíme jejich produkty, které před námi vybalují, fantazie se rozjede naplno,“ usmívá se Barbora Kuziová. A pokud upřednostňujete nealkoholické nápoje, buďte bez obav – dejte si párování s mocktaily – koktejly bez alkoholu.
 I v Praze můžete odjet na krátkou dovolenou, kde si užijete skvělé jídlo, výborné drinky, společnost přátel či rodiny, krásné prostředí a naprostou pohodu. V Zátiší si můžete vybrat přesně takovou, na jakou máte náladu – příjemné zastavení v poledne či večer na Letním Champagne festivalu, volnou neděli na koktejlovém brunchi nebo cestu kolem světa díky á la carte menu. Ještě, že léto trvá dva měsíce.

Podobné články

Víkendový brunch s koktejlem nebo rovnou šampaňským

Kateřina Hýlová , 13.03.2024

Brunch je přesně ten typ jídla, který do sebe schová všechno od perfektních vajíček po několikachodové menu. A upřímně, víkendový brunch milujeme snad všichni a dokážeme na něm strávit hodiny. K tomu mimosa nebo šampaňské a o povedený víkendový zážitek je postaráno.

Champagne brunch V Zátiší

Kristina Zabrodská , 28.02.2024

Máme pro vás další tip kam na brunch v Praze. S březnem zahajuje restaurace V Zátiší nedělní brunche. Hlavní roli hraje oblíbený Wellington v různých úpravách a Champagne R&L Legras.

Top místa pro Valentýnskou večeři ve městě i na zámku

Kateřina Hýlová , 29.01.2024

Pokud patříte mezi fanoušky svátku zamilovaných, je valentýnský večer skvělou příležitostí, jak si užít skvělé jídlo, pití a nechat se opít romantickou atmosférou. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které by se mohly hodit.