alt-desktop

Doba čtení: 5 min

Šéfkuchař restaurace Mlýnec Láďa Vaníček servíruje 20. března 4 chodovou večeři Taste of Mlýnec v Café Restaurant Václav ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi.

Café Restaurant Václav


Restaurace patří do sítě restaurací Zátiší Group. Funguje nejen jako restaurace a kavárna s nabídkou občerstvení pro návštěvníky Škoda Muzea v Mladé Boleslavi, ale i jako oblíbené místo na oběd či schůzky a zejména jako kulinární zázemí při kulturních aktivitách muzea. „Koncept muzea jako kulturního centra doplňujeme tematicky zaměřenými kulinářskými akcemi tak, abychom našim hostům nabídli dobré jídlo a pití, ale i wow zážitek v duchu vize Zátiší Group, do které Café Restaurant Václav patří,“ představují boleslavský podnik jeho manažeři Michal Čermák a Andrea Vostárková.
 


Obrázek z galerie

Kulinární akce v Café Václav


Každý měsíc tu pořádají jednu kulinární akci. V březnu přijede do Café Václav šéfkuchař Mlýnce Láďa Vaníček a 20. 3. od 18 hodin bude servírovat degustační večeři Taste of Mlýnec. Už jednou zde měl hostovat, v Souboji šéfkuchařů s Janem Štěrbou, šéfkuchařem Chateau Mcely. Kvůli covidu k setkání nedošlo, Michal Čermák si však stále přál, aby tu Láďa Vaníček představil své umění a alespoň na jeden večer přenesl část menu z pražské restaurace Mlýnec do Mladé Boleslavi.„Chody na degustační večeři v Café Václav jsem vybíral z oblíbených pokrmů v Mlýnci a zároveň jsem se inspiroval dodavateli v okolí Mladé Boleslavi. Chtěl jsem představit filosofii našich pokrmů z lokálních surovin a ukázat, jak jejich sofistikované zpracování udělá z běžně dostupných ingrediencí úchvatný zážitek,“ vysvětluje šéfkuchař Láďa Vaníček.


Taste of Mlýnec menu
20. března v Café Václav

 

Zauzený hovězí tatarák, sušený žloutek, černé hořčičné semínko, tomatovo-papriková emulze, sádlová topinka

Raviola ze pstruha lososovitého, kefírová omáčka z bílého zelí, křen, kaviár 

Dančí hřbet, nádivka z loupáku, brusinka, dýně, zázvor, omáčka z kořenové zeleniny 

Linecká oplatka, burákový krém, rybíz, čokoláda
 


Lokální menu


Zauzený telecí tatarák kraluje menu Mlýnce od jeho otevření. „Café Václav bere hovězí maso z jednoho rodinného řeznictví kousek od nich, proto jsem na menu zařadil hovězí tatarák. Hovězí maso nechám dva týdny zrát v Mlýnci a pak ho na místě namelu a dochutím,“ popisuje Láďa Vaníček. Kefír z blízké farmy určil druhý chod – Láďa do oblíbené ravioli schová sladkovodní rybu a doplní ji omáčkou z kefíru a bílého zelí, které spolu s křenem patří mezi tradiční brzce jarní české suroviny. Zvěřina v restauraci Mlýnec pochází výhradně z českých lesů, a proto se dančí pečeně objevuje i v této speciální večeři. Českou strunu rozehrává i nádivka z loupáku, smetanová omáčka z kořenové zeleniny na způsob svíčkové, brusinky a zázvor. Dýně celému pokrmu naopak dodává moderní švih. Překvapení skýtá i dezert.
 


Jak probíhá příprava


Část surovin koupí Láďa Vaníček přímo u lokálních dodavatelů, zbylé si objedná u svých ověřených zdrojů. Pokrmy předpřipraví v Mlýnci – staření masa, plnění raviol, uvaření omáčky, upečení nádivky a oplatek. A na místě je dokončí se svým sous chefem Markem Semrádem a šéfkuchařem Jakubem Vorlíčkem z Café Václav. „Večeře je pro 50 hostů, těším se, jak si s nimi popovídám a užijeme si téměř rodinnou atmosféru,“ usmívá se Láďa Vaníček.S rezervací proto dlouho neotálejte. Na webu si koupíte vstupenku, která zahrnuje 4chodové menu a doprovodný program. Rovnou tak máte rezervovaný stůl. Večer pak doplatíte pouze nápoje. „Vhodná vína k jednotlivým chodům dodá lokální malé vinařství z Mnichova Hradiště u Českého ráje,“ doplňuje Michal Čermák.


Koupit vstupenku

Chci zažít Mlýnec

Kulinářský večer Taste of Mlýnec s Láďou Vaníčkem proběhne ve středu 20. března 2024 od 18 hodin v Café Restaurantu VÁCLAV v  Mladé Boleslavi.

Cena 990 Kč / os.

Koupit vstupenku

Podobné články

Víkendový brunch s koktejlem nebo rovnou šampaňským

Kateřina Hýlová , 13.03.2024

Brunch je přesně ten typ jídla, který do sebe schová všechno od perfektních vajíček po několikachodové menu. A upřímně, víkendový brunch milujeme snad všichni a dokážeme na něm strávit hodiny. K tomu mimosa nebo šampaňské a o povedený víkendový zážitek je postaráno.

Top místa pro Valentýnskou večeři ve městě i na zámku

Kateřina Hýlová , 29.01.2024

Pokud patříte mezi fanoušky svátku zamilovaných, je valentýnský večer skvělou příležitostí, jak si užít skvělé jídlo, pití a nechat se opít romantickou atmosférou. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které by se mohly hodit.

Víkend plný chutí a emocí

Kristina Zábrodská , 25.01.2024

Nestihli jste Souboj na talíři live v O2 Universum? Nevadí, naši šéfkuchaři se s vámi podělí o své dojmy.