alt-desktop

Nejkrásnější výhledy na Karlův most aneb turistou ve vlastním městě

22.06.2024

Doba čtení: 7 min

Pojďme si přiznat, že se příliš turistickým místům spíše vyhýbáme, než abychom se proplétali davy. Není nad to se ale někdy zastavit a stát se turistou ve vlastním městě, zvednout hlavu a připomenout si, jak krásná Praha umí být.

Jednou z nejikoničtějších památek je zcela jistě Karlův most, perla Prahy, která každý rok láká tisíce návštěvníků. Jeho nádherné gotické věže a sochy vytvářejí jedinečnou atmosféru. Procházet se po mostě v brzkých ranních hodinách má určitě své kouzlo, zároveň tak pohled na Karlův most z mnoha různých úhlů. Pokusili jsme se shrnout nejkrásnější vyhlídky na Karlův most a naše tipy na restaurace, kde si můžete užít nejen skvělý výhled, ale i výborné jídlo.


Obrázek z galerie

Ty nejkrásnější výhledy na Karlův most (podle nás)
 


Staroměstská a Malostranská mostecká věž
Mostecké věže na obou koncích mostu nabízí nádherný panoramatický výhled na Karlův most, Vltavu, Malou Stranu a Pražský hrad a z druhé strany na Staré Město. Po výstupu na vrchol věže vám bude odměnou nezapomenutelný výhled.
 
Kampa
Malý ostrůvek pod částí mostu na Malé Straně je ideálním místem pro romantické procházky s výhledem na Karlův most. Park na Kampě a malinké uličky končící u řeky poskytují klidné prostředí s krásnými pohledy. 
 
Zvonice kostela sv. Mikuláše
Malebný výhled na malostranské domy a Karlův most přímo před sebou je odměnou za 215 vystoupaných schodů do výšky 65 m na ochoz věže přilehlého barokního kostela sv. Mikuláše. Navíc nahlédnete i do zvonice z r. 1755.
 
Petřínská rozhledna
Už jen procházka po petřínských cestičkách stojí za výlet. Nejen Petřínská rozhledna, nazývaná také "pražská Eiffelovka", ale také různá zákoutí po cestě nabízí úchvatný pohled na celé město. Budete mít Prahu jako na dlani.
 
Náplavky a parky podél Vltavy
Vltavské náplavky a přilehlé parky jsou oblíbeným místem pro místní i turisty. Procházka podél řeky nabízí krásné výhledy. Taky se tady pokaždé při pohledu na Karlův most a Pražský hrad zastavíte stejně jako já? 
 
Klementinum
Poměrně nedávno se veřejnosti otevřelo Klementinum a jeho Astronomická věž. Když na tuto věž vysokou celkem 68 metrů vystoupáte, otevře se vám výhled do všech světových stran. Těchto 172 schodů bude po zásluze odměněno.
 
Letná
Letná, známá svou rozsáhlou plání a Letenskými sady, nabízí nádherný výhled na Prahu a klikatící se Vltavu a mosty nad ní, včetně Karlova. Nejkrásnější výhledy jsou od Hanavského pavilonu nebo z několika dalších vyhlídek, na které během procházky parkem narazíte.
 
Střelecký ostrov
Unikátní pohled na Karlův most je ze Střeleckého ostrova. Přímo uprostřed Vltavy si budete připadat, jako byste na ní pluli. Kolem šlapadla, labutě a prostor k relaxaci v srdci města.


Restaurace s výhledem na Karlův most, kde se skvěle najíte
 


Mlýnec
Restaurace Mlýnec se nachází přímo u Karlova mostu a nabízí úchvatný výhled na most a řeku z úplně jiné perspektivy. Kromě krásného výhledu si zde můžete vychutnat moderní kuchyni připravovanou z čerstvých surovin v podání šéfkuchaře Ládi Vaníčka.


Obrázek z galerie

Miru
Restaurace Miru se otevírá pouze na letní sezónu v pražském hotelu Four Seasons. Na nádherné terase si užijete japonskou kuchyni v prvotřídním podání, stejně jako ničím nerušený výhled na Pražský hrad a Karlův most.
 Terasa U Zlaté Studně
Tato restaurace na Malé Straně nabízí nádherný výhled na celé historické centrum Prahy včetně mosteckých věží. Šéfkuchař Lukáš Hlaváček připravuje moderní jídla a prostředí přímo vybízí k romantické večeři při západu slunce. 

Podobné články

Jak jíst při cvičení - strava sportovce krok za krokem

Ne hladu: Veronika Pourová , 18.07.2024

Pokud jste začali sportovat a nevíte si rady s tím, jak upravit svůj jídelníček, zde je pár jednoduchých tipů.

Obličejová jóga aneb jak omládnout bez skalpelu

Kristina Zabrodská , 16.07.2024

Svěží, pružnou, mladistvou tvář bez vrásek vycvičíte už za 5 minut denně. Daniela Kamrádová, lektorka obličejové jógy, vám poradí, jak na to.

Etiketa v restauraci

Kristina Zabrodská , 26.05.2024

Jak se správně chovat v restauraci vysvětluje expert na etiketu Libor Neuwirth.