alt-desktop

Top místa pro Valentýnskou večeři ve městě i na zámku

29.01.2024

Doba čtení: 10 min

Pokud patříte mezi fanoušky svátku zamilovaných, je valentýnský večer skvělou příležitostí, jak si užít skvělé jídlo, pití a nechat se opít romantickou atmosférou. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které by se mohly hodit.

Romantika s výhledem


Romantická večeře s výhledem na celou Prahu je osvědčenou volbou, takový pohled se vám naskytne od stolu Terasy U Zlaté studně, kde si šéfkuchař Lukáš Hlaváček nachystal degustační menu plné luxusních surovin, od afrodiziakálních ústřic, přes kraba s kaviárem Ossetra, kachní foie gras a další řadu chodů.
 
Pokud si budete chtít užít výhled opačný a kochat se Karlovým mostem a panoramatem Hradčan, není lepší místo než restaurace Mlýnec. Ani tady neopomněl šéfkuchař Vladimír Vaníček tento večer a připravil speciální dekadentní menu. Ochutnáte lanýžové makronky s foie gras pěnou a malinami, raviolu z říčních ráčků nebo francouzskou hovězí svíčkovou, to vše doplněné o řadu zajímavých chutí a vín.Chcete-li si užít večeři a tak trochu se ztratit v křivolakých uličkách Starého Města, zamiřte do restaurace V Zátiší, kde si šéfkuchař Marek Šáda pohraje s vašimi chuťovými pohárky. Těšit se můžete na ryby, třeba mořského ďasa s kaviárovou omáčkou, nebo křehký grilovaný dančí hřbet a nebude chybět ani nestárnoucí klasika, lahodný čokoládový fondant s vanilkou a marakujovou zmrzlinou. Přiznejte, taky se vždycky těšíte na to, jak po zakrojení vyteče dokonalá teplá čokoláda?Udělejte si valentýnský výlet


Vybrali jsme pro vás hned tři zámečky, kam se můžete vypravit za skvělým (nejen) gastro zážitkem. Ať už budete chtít na cestě z Prahy strávit jen pár desítek minut nebo se vydat o něco dál. Začneme tou nejkratší cestou, a to do Vysokého Újezdu, kde na vás čeká prvotřídní fine diningový zážitek v restauraci Papilio pod vedením Jana Knedly. Ten má zkušenosti z několika světových michelinských restaurací a je to znát.

O něco dál, zhruba za hodinu z Prahy dojedete do Chateau Mcely, kde vás budou obletovat doslova jako na zámku. Na Valentýna vás čeká menu šéfkuchaře Honzy Štěrby s ústřicemi, hřebenatkami, telecí svíčkovou a společným dezertem v podobě lískooříškového srdce. Můžete se tady i zdržet, užít si relax v zámeckém spa nebo rovnou zůstat přes noc.

Když budete chtít zmizet z ruchu velkoměsta, vydejte se do Hlohovce, malé vesnice v Lednicko-valtickém areálu, kde najdete hraniční zámeček a restauraci Essens. Šéfkuchař Otto Vašák tady se svým týmem předvádí vysokou gastronomii a výběrem degustačního menu nešlápnete vedle. Navíc právě na Valentýna otevírají po zimní pauze a bude vás čekat zcela nové menu.
 


Pohodový Valentýn


Užijte si valentýnskou večeři trochu jinak, méně formálně, ale rozhodně ne na úkor romantiky. Jednou z novinek na pražské gastro scéně je zcela nový projekt POP UP ze Zátiší, který své brány naplno otevře začátkem února. Pod jednou střechou kombinuje cool vibe, uvolněný a přátelský servis, který je tady pro vás. Tím hlavním lákadlem jsou dokonalé drinky a skvělé jídlo. POP UP totiž spojuje to nejlepší ze světových kuchyní pod jednou střechou, takže se se svou polovičkou nemusíte shodnout na jednom typu kuchyně a rovnou nasharovat italskou pinsu, indického favorita v podobě butter chicken nebo třeba českou svíčkovou. K tomu přidejte luxusní negroni s kousky zlata nebo průsvitnou piña coladu, kterou jste zaručeně ještě nepili. Odvážný koncept, co stojí za vyzkoušení, co říkáte?
 Pokud preferujete něco takzvaně víc fresh, unikátního a úplně jiného, doporučujeme valentýnské menu v peruánském ceviche baru Meza Cruz a k němu vyhlášené pisco sour, které tady umí namíchat dokonale. Pohodovou atmosféru zažijete i v Point Baru kousek od Staroměstského náměstí. I když se můžete lokalitou zdát jako turistická past, realita je diametrálně odlišná. Jako dining bar, tady není upozaděná ani kuchyně, která se ubírá italským směrem.
 


Jak na originální žádost o ruku

Asi vás hned na začátek zklamu, žádný univerzální recept neexistuje a každá žádost je jedinečná a reflektuje vás dva. Nic nekopírujte, nepřekombinujte, nedávejte prsten do šampaňského nebo dezertu (to většinou klapne jenom ve filmu) a nesnažte se vymyslet nejdokonalejší okamžik. Ten totiž dost možná nepřijde a ještě se pokazí úplně všechno, znáte to, zákon schválnosti. Pokud se chystáte požádat o ruku v restauraci třeba rovnou na Valentýna, pečlivě myslete na výběr místa. Mělo by to být takové, které pro vás má zvláštní význam, nebo kam se třeba dlouho chystáte a onen zvláštní význam tento výjimečný večer vytvoříte. Dejte o svém záměru vědět manažerovi, může pro vás mít pár tajných tipů. Tak ať řekne “ANO”!
 


Chci darovat WOW

Udělejte tento Valetýn nezapomenutelným

Darujte zážitek, který vykouzlí úsměv na tváři vaší drahé polovičky. Wowcher můžete pořídit papírový s láskou balený nebo v elektronické podobě jako e-wowcher.

Chci darovat WOW

 

Podobné články

Champagne brunch V Zátiší

Kristina Zabrodská , 28.02.2024

Máme pro vás další tip kam na brunch v Praze. S březnem zahajuje restaurace V Zátiší nedělní brunche. Hlavní roli hraje oblíbený Wellington v různých úpravách a Champagne R&L Legras.

Snídaně v kantýně Vision Cafe

Kateřina Hýlová , 15.02.2024

S kamarádkou a jejím půlročním miminkem jsme vyrazily do Vision Café, o kterou se stará Fresh & Tasty.

Pracovní snídaně chutně a vyváženě

Ne Hladu , 14.02.2024

Tři nutriční terapeutky Ne hladu se vydaly do čtyřech kancelářských budov, kde Fresh & Tasty poskytuje snídaně a otestovaly pro vás ty nejvyváženější volby.