alt-desktop

Za co jste vděční?

01.01.2024

Doba čtení: 5 min

CEO Zátiší Group Sanjiv Suri si začal všímat pozitivních zážitků a proměnil celou společnost.

Můj život byl jako stěna postavená ze stovky cihel, které perfektně lícovaly, až na jednu nebo dvě, které vyčnívaly z řady nebo nedosedaly přesně k ostatním. Celý život jsem se soustředil pouze na ty cihly, které nezapadaly přesně na své místo, a těch 98 zbylých, které dokonale lícovaly, jsem si vůbec nevšímal. Uvědomil jsem si, že události mého života byly tím, čím byly, a že pouze to jak na ně zareaguji, určí, jaký budu mít ze svého života pocit.
 


Vytvářel jsem si stres tím, jak jsem se neustále vracel k negativním zážitkům z minulosti a tím jejich vliv stále posiloval.
 


Rozhodl jsem se přesměrovat pozornost od negativních myšlenek a začal jsem si uvědomovat ty úžasné věci, které ve svém životě mám!


Osobní seznam vděčnosti

1.  Narodil jsem se v rodině, kde hodnoty a charakter byly naprosto stěžejní pro bytí.
2.  Mám čtyři báječné děti. Každé je naprosto jedinečné, s výjimečným talentem a hlavně výjimečným charakterem.
3.  Už více než 33 let pracuji s fantastickými kolegy a tvoříme jeden tým. Naše vztahy vždy stály na důvěře a někteří jsou se mnou v Zátiší Group od samého začátku.
4.  Mám dvě exmanželky, které mě vystavily něčemu, co jsem tehdy považoval za strádání, ale nyní si uvědomuji, že mi uštědřily tolik lekcí, bez kterých bych rozhodně nebyl tím člověkem, kterým jsem dnes.
5.  Jsem nesmírně vděčný za starostlivou širší rodinu a úžasné přátele.
6. Nejvíc jsem vděčný za příležitost dělit se s těmi, kteří v životě neměli tolik štěstí.
 


Kdybych měl prožít svůj život úplně znovu, nic bych neměnil, vůbec nic…


Uvědomil jsem si, že čím víc si vážím života, který žiji, a jsem za něj vděčný, tím jsem šťastnější. Když se soustředím na vděčnost, nevidím tu jednu nebo dvě cihly, které vybočují z řady v mé zdi. Naplnil jsem si mozek pozitivními myšlenkami a na ty negativní nezbývá místo.
 
Čím jsem šťastnější, tím více své štěstí sdílím s ostatními a čím více své štěstí sdílím s ostatními, tím jsem šťastnější. Smyslem mého života i života Zátiší Group se stalo INSPIROVAT ke ŠTĚSTÍ.


Život nabízí tři druhy příležitostí:

1. užívat si
2. sdílet
3. poučit se z neúspěchu
 


A tak mi došlo, že nejšťastnější lidé na světě nemají vždy to nejlepší, ale udělají to nejlepší z toho, co mají.


A co vy? Za co jste ve svém životě vděční? A za co jste vděční dnes?
 
 

Podobné články

Novinka ze Zátiší! Pop Up, kde se fast food potkává s fine diningem

Kateřina Hýlová , 06.03.2024

V srdci pražského Karlína, moderní a dynamické čtvrti a zároveň foodie destinaci, jsme otevřeli náš nový Pop Up ze Zátiší! Revoluční gastronomický koncept a unikátní fúze toho nejlepšího z fast foodu a fine diningu.

Velká žranice a velké plány Sanjiva Suriho

Kristina Zabrodská , 06.02.2024

Sanjiv Suri prozradil v podcastu Lukáše Hejlíka smělé vize budoucnosti Zátiší Group, koncept nového POP UPu i priority ve stravování dětí.

Největší a nejkřehčí kontinent

Kristina Zabrodská , 01.12.2023

Sanjiv Suri se vydal s expedicí na Antarktidu, aby zvýšil povědomí o prodloužení Smlouvy o Antarktidě. A přitom překonal vlastní strach.